قوانین و مقررات باشگاه مشتریان

پایگاه اینترنتی باشگاه مشتریان آکادمی سفیرگفتمان مقید به قوانین تجارت الکترونیکی و جرائم رایانه ای و سایر قوانین مربوطه می باشد.این مقررات مورد تایید زبان آموزان بوده و این آکادمی اختیار دارد تا تغییرات مورد نظر خود رادر قوانین و مقررات باشگاه اعمال نماید و به محض درج این مقررات در سایت، قابل اجرا خواهد بود.

لذا تنها مرجع اطلاع رسانی رسمی تغییرات، سایت باشگاه مشتریان سفیر گفتمان بوده  (club.gosafir.com)و تمامی اعضا ملزم به پیگیری اخبار و تغییرات از طریق سایت می باشند.

1- مطالب مندرج در پایگاه اینترنتی باشگاه مشتریان

محتویات و خدمات ارائه شده در این پایگاه انحصارا متعلق به آکادمی سفیرگفتمان بوده و هر گونه سوءاستفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی خواهد داشت.

دسترسی  غیرمجاز به هرکدام از قسمتهای این پایگاه از طریق هک کردن، رمزگشایی و … غیرمجاز و پیگرد قانونی دارد.

2- کپی رایت

تمامی محتویات و اطلاعات  این پایگاه اعم از متون، تصاویر و نرم افزارها منحصراً متعلق به آکادمی سفیر گفتمان بوده و کلیه اطلاعات جمع آوری و مرتب شده از دارایی های این آکادمی محسوب می گردد و طبق قانون کپی رایت محافظت می گردد.

شرایط عضویت در باشگاه مشتریان سفیر و استفاده از خدمات

دانشجویان از همان ترم اول که ثبت نام می کنند عضو باشگاه مشتریان سفیر خواهند شد و از آن پس به شرط فعال بودن می توانند از خدمات باشگاه مشتریان استفاده نمایند.

مرجع شناسایی دانشجویان فعال، سایت ناتوس(www.natoos.com)   بوده و تمامی دانشجویان با ثبت نام فعال می توانند از امکانات سایت باشگاه مشتربان و کدهای تخفیف استفاده نمایند.

گروه‌بندی دانشجویان

آکادمی سفیرگفتمان به منظور ارج  نهادن به دانشجویان وفادار ، اقدام به گروهبندی ایشان نیز نموده است و دانشجویان بر اساس تعداد ترم ها در یکی از 3 گروه مشخص شده قرار می گیرند.

گروه های وفاداری به شرح جدول ذیل می باشد:

کودکان و نوجوانان بزرگسالان
30 ترم به بالا LC1 40 ترم به بالا LC1
20  تا 29 ترم LC2 30  تا 39 ترم LC2
10 تا 19 ترم LC3 20 تا 29 ترم LC3

 

خدمات ویژه دانشجویان وفادار که خارج از سیستم سایت بوده و به صورت مستقیم به دانشجویان وفادار اطلاع رسانی میگردد:

می باشد.

هم اکنون می توانید با عضویت و وارد شدن به پایگاه اینترنتی www.natoos.com از خدمات سایت باشگاه مشتریان استفاده نمایید.