درباره باشگاه مشتریان

آموزشگاه زبان سفیر گفتمان با بیش از ۲ دهه تجربه در زمینه آموزش زبان انگلیسی و دارا بودن بیش از ۸۰ شعبه در تهران و شهرستان یکی از موسسات پیشرو در زمینه آموزش زبان در کشور است.

آکادمی زبان سفیر گفتمان در راستای تلاش همیشگی در زمینه توسعه خدمات و همچنین به پاس حضور گرم شما زبان آموزان، اقدام به راه اندازی “باشگاه زبان آموزان سفیرگفتمان” از شهریور ماه ۱۳۹۳ نموده است. 

باشگاه مشتریان سفیر به عنوان واحد ارتباط با مشتریان یک محیط پویا و صمیمی را ایجاد کرده است که تلاش دارد از طریق آن، مشتریان را به عنوان دوستان خود داشته و ضمن خلق مزیت هایی علاوه بر خدمات متعارف آموزشی، جدیدترین طرح ها و برنامه ها را به آنان معرفی کند.

دانشجویان از همان ترم اول که ثبت نام می کنند عضو باشگاه مشتریان سفیر خواهند شد و پس از آن به شرط داشتن ترم فعال می توانند از خدمات باشگاه مشتریان استفاده نمایند.

پس از ورود به حساب کاربری شما می توانید از تخفیف ها، گردونه شانس و چالش هایی که برای شما دانشجویان سفیرگفتمان تدارک دیده شده استفاده نمایید.

همچنین باشگاه مشتریان سفیر با هدف قدردانی از دانشجویان وفادار که بیش از ۲۰ ترم در آموزشگاه زبان سفیرگفتمان گذرانده‌اند، اقدام به تدارک برنامه های ویژه برای این سری از دانشجویان خود داشته است.

 این باشگاه مزایای ویژه‌ای برای همکاری با شرکت‌ها، طرفداران و علاقه‌مندان خدمات سفیر دارد و از سوی دیگر با نزدیک‌تر کردن موسسه به دانشجویان این سازمان را از علایق و نیازهای آن‌ها بیشتر مطلع می‌نماید. این باشگاه همواره تلاش می‌نماید تا خاطرات، لحظات خوش و حس خشنودی از دریافت خدمات را برای دانشجویان تبدیل به حسی ماندگار و جاودانه سازد.

باشگاه مشتریان آکادمی سفیر اهداف ذیل را دنبال می کند:

  • ارائه پاسخی شایسته در مقابل اعتماد زبان آموزان
  • خلق تجربه شیرین برای زبان آموزان
  • ایجاد ارتباط دوسویه و تعاملی با زبان آموزان
  • افزایش رضایتمندی زبان آموزان
  • ایجاد یک محیط شفاف برنده- برنده برای زبان آموزان و سفیر